Służba Liturgiczna

Od  1 września 2020 roku opiekunem duchowym

Służby Liturgicznej jest Wikariusz parafii: 

ks.  DAWID  KLEPUSEWICZ

Ks. Dawid Klepusewicz

 

 

Ks. Dawid prowadzi zbiórki ministrantów i lektorów,  podczas których odbywa się formacja duchowa, modlitwa, omawianie problemów zaistniałych podczas minionego tygodnia.

Wszystkich chętnych chłopców zapraszamy do służby Panu Bogu przy ołtarzu.

SŁUŻYMY… to wideo o ministrantach w naszej parafii.
Dlaczego zdecydowali się służyć Jezusowi? … popatrzcie i posłuchajcie!!! Zapraszamy chętnych chłopaków do zostania ministrantem. Dołączcie do drużyny Jezusa!!!

 

 

WYDARZENIA

 

 

22.01.2018r.  Dołącz do drużyny Jezusa. Ministranci naszej parafii zapraszają w swoje szeregi!

22.01.2018r. ks. kleryk Mateusz Topolski w ramach katechezy w szkole podstawowej w klasach I-VI opowiadał o ministranturze. Dzieci mogły zobaczyć prezentację oraz nagrany przez naszych ministrantów filmik „Służymy”. Prezentowane są zdjęcia z życia ministranta oraz uczniowie mogą praktycznie rozłożyć kielich, przymierzyć komże, dzwonić dzwoneczkami. Rozdawane są także ulotki zapraszające na zbiórkę zapisową 28 stycznia br. … czytaj dalej 

 

09.12.2017r.    Dekanalny turniej piłkarski ministrantów

09.12.2017r. w hali CKZiU im. Jana Pawła II odbył się coroczny Dekanalny turniej piłkarski ministrantów. W turnieju grali ministranci z parafii: Brójce, Kosieczyn, Trzciel i Zbąszynek. Przybyłych młodych piłkarzy powitał Dziekan dekanatu babimojskiego ks. kan. Zdzisław Przybysz, Proboszcz Parafii w Kosieczynie oraz władze miasta: Burmistrz Wiesław Czyczerski i Przewodniczący Rady Miasta Jan Mazur. Nasi piłkarze przygotowywani przez swojego opiekuna duchowego Wikariusza ks. Jakuba Świątka wystąpili w składzie: Jakub Rucioch, Jakub Białasik, Wojciech Lankiewicz, Jarosław Lankiewicz, Miłosz Białasik, Krzysztof Łuka, Mikołaj Jundził, Adrian Chłopek i Igor Hanselczytaj dalej i foto

 

06.05.2017r.  Pielgrzymka ministrantów i lektorów do WSD w Paradyżu

06 maja 2017r. nasi ministranci i lektorzy wraz z opiekunem ks. Norbertem Lasotą i ks. klerykiem Mateuszem Topolskim uczestniczyli w corocznej diecezjalnej pielgrzymce ministrantów i lektorów do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Naszych 3 starszych ministrantów przyjęło z rąk ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego błogosławieństwo do posługi lektora: Maksymilian Żabski, Grzegorz Stasiński i Kamil Białasikczytaj więcej i foto

07.05.2016r.  Pielgrzymka ministrantów i lektorów do Paradyża

7.05.16 Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża, foto: Krzysztof Król, Gość Niedzielny

7.05.16 Diecezjalna Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Paradyża, foto: Krzysztof Król, Gość Niedzielny

W tym dniu  ministranci z ks. Norbertem uczestniczyli w pielgrzymce ministrantów i lektorów do Paradyża. Brali udział w konferencjach poświęconych służbie i życiu duchowemu, a następnie uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem ks. Bp Tadeusza Lityńskiego, podczas której ustanowiono nowych Ceremoniarzy, Precentorkę, Animatorów Liturgii i Lektorów. Biskup przypomniał, że lektor jest jednocześnie głoszącym i pierwszym słuchaczem’ Bożego Słowa, które powinien głosić najpierw sobie.

czytaj więcej:
http://zgg.gosc.pl/gal/spis/3143049.Diecezjalna-Pielgrzymka-Ministrantow-i-Lektorow-do-Paradyza
http://ddl.org.pl/index.php/posluga/zadania-diecezjalne-i-parafialne/842-pielgrzymka-ministrantow-i-lektorow-do-paradyza-2016-relacja

*****

8-10.04.2016r.   Rekolekcje Liturgiczno-Powołaniowe w Paradyżu

08-10.04.16 Warsztaty w Paradyzu (2)

 Od 8 do 10 kwietnia dwóch naszych starszych ministrantów Grzegorz Stasiński i Kamil Białasik oraz dwóch lektorów Daniel Kański i Bartosz Łuka uczestniczyło z pozostałymi 8 chłopakami z dekanatów: Babimost i Sulechów w warsztatach liturgiczno-powołaniowych w Jackówce przy Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu….  czytaj dalej i galeria zdjęć

próba uroczystej liturgii w paradyskim kościele

próba uroczystej liturgii w paradyskim kościele

 *****

09.05.2015r.  Diecezjalna Pielgrzymka Służby Liturgicznej Ołtarza do Paradyża

09.05.15 Pielgrz_ministr_Paradyz (2)

 09 maja br. grupa ministrantów i lektorów z naszej parafii uczestniczyła w corocznej pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza w Paradyżu. W tym roku paradyskie ogrody zgromadziły blisko 800 ministrantów.
Wspólne świętowanie rozpoczęło się od katechez w poszczególnych grupach wiekowych, w trakcie których młodzi mogli usłyszeć m.in. o radości życia wynikającej z osobistego doświadczenia Boga. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. bpa Tadeusza Lityńskiego. W homilii ks. Biskup mówił m.in. o konieczności stałej, osobiste formacji ministranta i każdego wiernego w oparciu o osobistą lekturą Pisma świętego.
Po uroczystej Mszy św. i posiłku rozegrano także diecezjalny konkurs finałowy Ligi Ministranckiej…  więcej informacji o pielgrzymce i zdjęcia

09.05.15 Pielgrz_ministr_Paradyz (3)

*****

 07.03.2015r. Dekanalny Turniej piłkarski ministrantów

Ministranci z naszej parafii w tegorocznym turnieju piłki nożnej w hali zdobyli I miejsca w rozgrywkach  w pionie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pokonali oni  w meczach ministrantów z Parafii Brójce… galeria zdjęć i więcej informacji o turnieju

07.03.15 pilk_turn_ministr (7)

 *****

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem”  (2Tm 4,7)

09.03.2013 r. odbył sie Dekanalny Turniej piłki halowej ministrantów i lektorów. Udział wzięło 7 parafii naszego Dekanatu Babimojskiego na 3 poziomach wiekowych: szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Ministranci naszej parafii reprezentowali szkołę podstawową i gimnazjalną zdobywając II miejsce na szczeblu szkoły podstawowej i III miejsce na szczeblu szkoły gimnazjalnej.
Cieszymy się z tego sukcesu, jednak nie daje nam to możliwości w dalszych rozgrywkach na poziomie dekanalnym i regionalnym.
Galeria zdjęć…. w aktualnościach

SONY DSC

ministranci biorący udział w Dekanalnym Turnieju  piłki  halowej

10.06.2012 r. Promocja kandydatów na ministrantów

SONY DSC

Podczas Mszy św. o godz. 9,30 odbyła się uroczysta promocja kandydatów na ministrantów. Przez ponad pół roku kandydaci przygotowywali się na ministrantów uczestnicząc w mszach św., nabożeństwach, zbiórkach ministranckich. Kandydatów przygotowywał opiekun duchowy liturgicznej służby ołtarza Wikariusz ks. Damian Kołodziej, który na początku Mszy św. prosił Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka o promocję i przyjęcie w szeregi ministrantów. Kandydaci złożyli przyrzeczenie  a następnie ks. Proboszcz i ks. Wikariusz nakładali nowym ministrantom komże i kołnierzyki. Po promocji nowi ministranci służyli już przy ołtarzu podczas Eucharystii. Mszę św. uświetnił śpiew parafialnej scholi oraz animacja uczniów gimnazjum, którzy czytali lekcję, modlitwę powszechną i nieśli dary ołtarza. Do służby liturgicznej przyjęto 6 ministrantów : Filipa Majewskiego, Jakuba Mikołajczyka, Wiktora Nowaka, Marcela Prążyńskiego, Kamila Szymczukiewicza i Beniamina Wrembla.

SONY DSC

10.06.2012 r. ks. Damian Kołodziej z ministrantami po Mszy św.

27.10.2011 r.  Zbiórka ministrancka w Domu  Parafialnym

SONY DSC

26.09.2011 r.   Ministranci obchodzili imieniny swojego opiekuna duchowego

Ministranci uroczyście obchodzili Imieniny swojego opiekuna duchowego, Wikariusza ks. Damiana Kołodzieja. Przed Mszą św. złożyli ks. Damianowi życzenia i uczestniczyli w Eucharystii wieczornej, przygotowując animację Liturgii.

08.05.2010 r.  Pielgrzymka ministrantów do Paradyża

P_23

08.05.2010 r. ministranci z naszej parafii wraz z opiekunem duchowym ks. Mariuszem Żurawiczem pojechali autokarem do Paradyża, aby spotkać się z ministrantami naszej Diecezji. Co roku takie spotkanie jest okazją do wspólnego dzielenia się doświadczeniem wiary, do wspólnej modlitwy i do wspólnej zabawy. Najpierw odbyło się spotkanie w poszczególnych grupach wiekowych. Ministranci ze Szkół Podstawowych spotkali się w kościele seminaryjnym, Gimnazjaliści w auli pw. Św. Józefa. Księża i klerycy przygotowali dla nich program i konferencje przeplataną śpiewem.
Później w ogrodzie seminaryjnym Ks. Biskup Paweł Socha odprawił razem z księżmi Mszę Świętą i wypromował nowych lektorów. Po Mszy był posiłek przygotowany przez żołnierzy z Międzyrzecza.
Rozgrywki piłkarskie i inne konkurencje sportowe, oraz gry i zabawy uatrakcyjniły pobyt, a nagrody i dyplomy zdobyte będą przypominały mile spędzony tam czas. Na koniec jeszcze było zwiedzanie kościoła i powrót do domu.

28.03.2010 r.  Promocja kandydatów na ministrantów

SONY DSC

28.03.2010r. podczas Mszy świętej o godz. 9,30 do grona ministrantów zostało przyjętych 7 kandydatów: Kamil Białasik, Wiktor Bok, Mikołaj Jundziłł, Jakub Kaczmarek, Daniel Kański, Mateusz Kędziora i Wojciech Lankiewicz. Kandydaci złożyli przyrzeczenie wobec Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka. Grupę kandydatów na ministrantów przygotowywał i formował Wikariusz ks. Mariusz Żurawicz.

FOTOARCHIWUM

 

 

23.08.2017 r.   Msza pożegnalna ks. Norberta Lasoty, opiekuna duchowego Liturgicznej Służby Kościoła

03.05.2015 Triduum Paschalne - Wielki Piątek

03.05.2015 Triduum Paschalne – Wielki Piątek

18.04.09 tur pilk zbaszyn

18.04.2009 r. Piłkarski turniej w Zbąszyniu

21.03.09 Dekan tur pilk

21.03.2009 r. Dekanalny Turniej Piłkarski w Zbąszynku

11.10.08Ministr z ks. Mariuszem

11.10.2008 r. Ministranci z opiekunem duchowym ks. Mariuszem Żurawiczem

11.10.08 Sluzba Liturgicza

11.10.2008 r. Szafarze, starsi ministranci i kościelni z ks. Mariuszem Żurawiczem

23.05.2008 Przyj kandy na ministr

23.05.2008 r. Promocja kandydatów na ministrantów

10.05.08Paradyz lektorzy

10.05.2008 r. Promocja starszych ministrantów na lektorów w Paradyżu

10.11.07 pilk turniej dekanalny

10.11.2007 r.   Dekanalny turniej piłki nożnej

10.11.07 dekanal turniej pilk

10.11.2007 r. Dekanalny turniej piłki nożnej

VI.2007 starsi ministranci

VI.2007 r. Pamiątkowa fotografia po zbiórce ministrantów w Domu Parafialnym