9. grudzień, 2017

09.12.2017r. w hali CKZiU im. Jana Pawła II odbył się coroczny Dekanalny turniej piłkarski ministrantów. W turnieju grali ministranci z parafii: Brójce, Kosieczyn, Trzciel i Zbąszynek. Przybyłych młodych piłkarzy powitał Dziekan dekanatu babimojskiego ks. kan. Zdzisław Przybysz, Proboszcz Parafii w Kosieczynie oraz władze miasta: Burmistrz Wiesław Czyczerski i Przewodniczący Rady Miasta Jan Mazur.

Nasi piłkarze przygotowywani przez swojego opiekuna duchowego Wikariusza ks. Jakuba Świątka wystąpili w składzie: Jakub Rucioch, Jakub Białasik, Wojciech Lankiewicz, Jarosław Lankiewicz, Miłosz Białasik, Krzysztof Łuka, Mikołaj Jundził, Adrian Chłopek i Igor Hansel.

Na początku turnieju towarzyski mecz w ramach szkoły podstawowej rozegrali ministranci z parafii Trzciel i Zbąszynek. W meczu tym zwyciężyli ministranci z  naszej parafii 6:5

Wyniki turnieju w ramach rozgrywek szkół Gimnazjum:

I miejsce – ministranci z parafii Zbąszynek
II miejsce – ministranci z parafii Kosieczyn
III miejsce – ministranci z parafii Brójce

Drużyny otrzymały puchary.  Gratulujemy naszym ministrantom zwycięstwa w turnieju!

Foto: ks. kleryk Mateusz Topolski

FOTOGALERIA Z TURNIEJU PIŁKARSKIEGO:

Foto: ks. kleryk Mateusz Topolski