8. listopad, 2019

08.11.2019 r.  W X Jubileuszowym diecezjalnym konkursie patriotycznym „Ojczyzna Ma” w Zielonej Górze, organizowanym przez Akcję Katolicką Diecezji Zielonogórsko- Gorzowskiej wzięło udział trzech uczniów naszej szkoły (i parafii): Adam Zienkowicz, Szymon Olender i Kacper Minta.

ADAM ZIENKOWICZ zajął PIERWSZE miejsce i uzyskał tytuł LAUREATA – jest to wielkie osiągnięcie Adama, któremu składamy gorące gratulacje.

 

Adam Zienkowicz


Gratulujemy również Szymonowi Olendrowi, który zakwalifikował się do finałowej dziesiątki i uzyskał tytuł finalisty Konkursu.

Szymon Olender odbiera dyplom z rąk ks. Bp Tadeusza Lityńskiego

Drugie miejsce zajął Wiktor Klój z Żar, a trzecie Mateusz Kowalski z Żagania. W finale wzięli udział uczniowie z 17 miejscowości naszej diecezji, wyłonieni spośród kilkuset uczestników majowych eliminacji parafialnych i szkolnych.

Prezes naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – JAN GRECZYCHO był jednym z organizatorów konkursów w parafii i w diecezji.

Foto: Jan Greczycho i Krzysztof Król „Gość Niedzielny”