5. październik, 2019

05.10.2019 r. w Rokitnie odbył się coroczny diecezjalny odpust Kół Żywego Różańca i Apostolstwa Margaretka. 30 osobowa grupa ze Zbąszynka również udała się do Rokitna, aby uczestniczyć tej uroczystości.

Modlitwę pielgrzymi rozpoczęli Różańcem świętym prowadzonym przez parafian ze Świebodzina.


O godz. 11:0 rozpoczął się koncert Andrzeja Batora pt. ” Zaufaj Maryi”.
Katechezę na temat „Wychowawczyni powołań kapłańskich” wygłosił ks. dr Dariusz Mazurkiewicz, rektor Seminarium w Paradyżu, który zaprosił pielgrzymów Róż Żywego Różańca w 2020 r. do Paradyża na koronację Pani Paradyskiej.

Głównym momentem tego diecezjalnego spotkania pielgrzymów była Msza św., którą celebrował i homilię wygłosił ks. Bp pomocniczy z Kalisza Łukasz Buzun w asyście ks. Bp Tadeusza Lityńskiego, Bp Adama Dyczkowskiego, Bp Stefana Regmunta oraz kapłanów opiekunów Kół Żywego Różańca.

Na koniec uroczystości ks. Bp Tadeusz Lityński wręczył odznaczenia i podziękował 14 osobom za ich pracę na rzecz swoich parafii i diecezji.”  Tekst: Grażyna Matysiak

Foto: Marek Jasiński i Krzysztof Król z GOSC.PL