29. wrzesień, 2019

28.09.2019 r. w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Chóru Parafialnego „Milenium” z okazji 30 rocznicy jego powstania. Mszy św. przewodniczył Proboszcz parafii ks. kan. Jerzy Kordiak, a w koncelebrze w intencji chóru modlili się Rezydent ks dr. Dariusz Wołczecki i Wikariusz ks. Jakub Świątek. Homilię wygłosił ks. Dariusz.

Mszę św. uświetnił nasz organista Rafał Rzeszuto.

Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz Jerzy Kordiak podziękował członkom chóru za ich uświetnianie przez tyle lat liturgii oraz różnych uroczystości na terenie parafii.  Na ręce dyrygenta Mariana Dobaka przekazał list gratulacyjny od ks. Bp Tadeusza Lityńskiego z życzeniami sukcesów w dalszej drodze artystycznej.

 

WIDEO  Z MSZY ŚW., autor Małgorzata Szafrańska

Inicjatorem założenia chóru parafialnego była członkini tego chóru Eugenia Angierska, a od początku jego istnienia dyrygentem jest Marian Dobak. Po raz pierwszy chór zaśpiewał podczas Mszy Rezurekcyjnej 26.03.1989r. i od tego momentu chór śpiewa zawsze podczas każdej Rezurekcji. W chórze aktualnie śpiewa 16 osób. Członkowie chóru i dyrygent zaprasza wszystkich chętnych parafian do śpiewania na Chwałę Pana.

Foto:  Małgorzata Szafrańska