8. kwiecień, 2019

06.04.2019r. w sobotnie popołudnie o godz. 17:45 przybył, z parafii w Kargowej, do naszej parafii obraz św. Józefa z narodowego sanktuarium w Kaliszu, który od 07 marca peregrynuje po naszej diecezji. Ojcowie z Parafialnego Żywego Różańca z Róży św. Józefa procesyjnie wnieśli obraz do świątyni, który został postawiony w przygotowanym miejscu przed ołtarzem.


Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak powitał obraz św.Józefa Kaliskiego, a następnie w imieniu parafian powitali Grażyna Matysiak i Jerzy Ganecki, którzy złożyli kwiaty u stóp obrazu.

Następnie rozpoczęła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. Radosław Gabrysz – dyrektor ekonomiczny WSD w Paradyżu, misjonarz podczas peregrynacji, a Eucharystię koncelebrowali: ks. Władysław Urbanik kustosz obrazu św. Józefa w Kaliszu w czasie peregrynacji w naszej diecezji, ks. kan. Zdzisław Przybysz, Dziekan naszego dekanatu babimojskiego, Proboszcz naszej parafii ks. kan. Jerzy Kordiak, ks. Tomasz Gawlik CM i ks. Mateusz Stopa CM Wikariusze parafii w Trzcielu. Kapłanom celebrującym Mszę św. asystowali diakoni: ks. dk Mateusz Topolski i ks. dk Wojciech Przyborowski z WSD w Paradyżu.

Homilię podczas Eucharystii wygłosił ks. Radosław Gabrysz, który przybliżył postać św. Józefa, który jest naszym przewodnikiem po drogach do Boga Ojca.

Po Mszy św. odbył się blok ewangelizacyjno-modlitewny dla mężczyzn „Milczeć, walczyć, kochać”, który poprowadził ks. Radosław Gabrysz, a równolegle odbyła się dekanalna zbiórka ministrancka, którą prowadzili nasz Rezydent ks. dr Dariusz Wołczecki i Wikariusz ks. Jakub Świątek. W zbiórce uczestniczyło ok. 40 ministrantów z parafii: Brójce, Trzciel, Babimost i Zbąszynek.

 Na początku bloku ewangelizacyjno-modlitewnego swoje świadectwa przedstawili księża Diakoni Mateusz i Wojciech, a ks. Radosław wygłosił katechezę na temat różnych aspektów męskiej duchowości: powołanie do bycia mężem i ojcem, obowiązek pracy oraz wezwanie do relacji z Bogiem.

Na zakończenie spotkania odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której mężczyźni mogli w ciszy modlić się do Pana Boga przez wstawiennictwo św. Józefa.

07.04.2019r. wszystkie Msze św. niedzielne były odprawiane w kościele parafialnym, a ks. kustosz Władysław Urbanik głosił do wiernych homilię.

O godz. 15:00 nastąpiło pożegnanie obrazu św. Józefa z Kalisza. Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak prowadził koronkę do Miłosierdzia Bożego i dokonał zawierzenia parafii, rodzin św. Józefowi, by prowadził wszystkich w ziemskiej pielgrzymce do Pana Boga.

Obraz z kościoła parafialnego wyprowadzili Ojcowie Parafialnego Żywego Różańca z Róży św. Franciszka. Kolejnym etapem peregrynacji obrazu św. Józefa była Parafia pw. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie.

FOTO: Jan Mikuła,  Jerzy Ganecki