26. kwiecień, 2019

30.04.2019 r.  w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury w Zbąszynku (sala kinowa) o godz. 16:30 odbyła się projekcja  filmu „Idealna fala”, 2014 r. , którego reżyserem jest Bruce MacDonald.  Projekcję filmu zorganizował  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Film opowiada historię młodego Amerykanina – Iana McCormack, dla którego w życiu najważniejszy jest surfing. Pewnego dnia Ian postanawia opuścić na bliżej nieokreślony czas bezpieczny dom i kochającą rodzinę, by w egzotycznych zakątkach świata poszukiwać wolności, przygody i tak zwanej „idealnej fali”.
By zrealizować swoje marzenie sprzedaje samochód i wyrusza w drogę wraz z przyjacielem. Podróżują więc razem po różnych „kultowych” dla surferów miejscach, przy okazji wiodąc „imprezowe” życie. W pewnym momencie Ian poznaje też dziewczynę, w której zakochuje się z wzajemnością. Ta znajomość przywiedzie go na Mauritius. Chłopak nie spodziewa się, że na tej pięknej wyspie zamiast szczęścia u boku ukochanej, po spotkaniu z jadowitą meduzą przejdzie przez piekło (jak najbardziej dosłownie) doświadczając rzeczy ostatecznych.
Opowieść tego filmu jest autentyczna i jest zapisem przeżyć człowieka, który rzeczywiście przeszedł śmierć kliniczną.

„Idealna fala” z chrześcijańskiej perspektywy posiada liczne i ewidentne zalety takie jak:

– uświadamianie widza, że jedyną nadzieją grzesznika na zbawienie jest Jezus Chrystus;

– przypomnienie o tym, że wieczne potępienie jest nie tyle jakąś mało prawdopodobną możliwością, ile nieuchronnym losem każdego, kto znając Jezusa Chrystusa, nie przyjmie go jako swojego Pana i Zbawiciela;

– podkreślanie jak ważną rzeczą jest wytrwała modlitwa, zwłaszcza za osoby, które są daleko od Boga;

– przypomnienie jak ważną rzeczą jest wyznanie grzechów i żal za nie, a także przebaczanie tym, którzy nam zawinili;

– ukazanie pozytywnego wzorca chrześcijańskie rodziny, która funkcjonuje jako chrześcijańska nie tylko „od święta”, ale również na co dzień, co przejawia się chociażby w modlitwach przy każdym wspólnym posiłku.

Foto z sali kinowejautor: Jan Greczycho