14. grudzień, 2018

14.02.2018r. w 1 rocznicę powstania Parafialnej Wspólnoty Przyjaciół Paradyża z tej okazji przed Mszą św. moderator diecezjalny ks. Grzegorz Słapek poświęcił obraz Matki Bożej Ozdoby Paradyża – Matki Słowa Przedwiecznego.

 Następnie dzieci z lampionami rozświetliły świątynię, a przedstawicielki Wspólnoty Teresa Kanduła i Danuta Ganecka zapaliły świecę roratnią.


Mszę św. w koncelebrze Proboszcza ks. kan. Jerzego Kordiaka i Wikariusza ks. Jakuba Świątka oraz w asyście diakonów Mateusza Topolskiego i Wojciecha Przyborowskiego sprawował ks. moderator Grzegorz Słapek, który wygłosił słowo do zgromadzonych wiernych.

Oprawę liturgiczną przygotowali członkowie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża pod kierunkiem parafialnego animatora Cecylii Lisek.
– czytanie lekcji – Aleksandra Górka
– modlitwy wiernych – Katarzyna Jundziłł, Karolina Górka, Teresa Płachta
– Ewangelię czytał założyciel WPP w naszej parafii ks. Diakon Mateusz Topolski, kiedy był w naszej parafii na rocznej praktyce
– dary ołtarza nieśli: Elżbieta Kaczmarek i Edmund Białasik

Na zakończenie Mszy św. ks. moderator poświęcił legitymację dla następnej osoby, Barbary Ciółko, która podjęła modlitwę w intencji powołań kapłańskich.

Ks. Jakub Świątek opiekun duchowy WPP tradycyjnie wylosował dzieci, które zabrały figurkę Matki Bożej do domu do następnej Mszy św. roratniej dla dzieci.

W drugiej części obchodów 1-rocznicy powstania Wspólnoty odbyło się spotkanie przy kawie i cieście w domu parafialnym. Ks. proboszcz, ks. moderator i diakoni dziękowali za modlitwy w intencji powołań do stanu kapłańskiego.

 

WIDEO  Z UROCZYSTOŚCI  autor: Małgorzata Szafrańska

Foto: Małgorzata Szafrańska