26. czerwiec, 2018

W sobotę 23.06.2018r. po raz XVI na szlak pomiędzy Gnieznem a Magdeburgiem wyruszyła Polsko-Niemiecka Pielgrzymka Ekumeniczna Szlakiem Ottona III. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa zaczerpnięte z 61. rozdziału Księgi Proroka Izajasza: „…Pan mnie namaścił”. Na tym szlaku pielgrzymi z Polski i Niemiec 26.06.2018r. zatrzymali się w
naszym filialnym drewnianym kościółku w Chlastawie pw. Narodzenia NMP.

Nasz organista Rafał Rzeszuto opowiedział pielgrzymom historię powstania kościółka w Chlastawie, co było tłumaczone pielgrzymom niemieckim na ich język. Pielgrzymi byli zachwyceni prawdziwą „perłą” architektoniczną na Szlaku Kościołów Drewnianych Regionu Kozła.

Po zakończonym zwiedzaniu kościółka rozpoczęła się wspólna modlitwa ekumeniczna z południowej Liturgii Godzin, w której wziął udział nasz Wikariusz ks. Jakub Świątek i ewangelicki pastor. Polskich pielgrzymów reprezentowali katolicy z Parafii św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie, a niemieckich ewangelistów pielgrzymi z Magdeburga.Po modlitwie pielgrzymi wyruszyli pieszo ze Zbąszynka do Szczańca pokonując 13 km.

Foto: Jerzy Ganecki