18. luty, 2018

18.02.2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu 3 braci z trzeciego roku: Mateusz Dąbrowski, Konrad Jasiewicz, Seweryn Szczotko z rąk ks. Biskupa Adama Dyczkowskiego przyjęło strój duchowny oraz posługę lektoratu. Mogą oni od tego czasu nosić sutannę i proklamować Słowo Boże podczas Mszy Św. Od tego momentu są oni widzialnym znakiem  przynależności do Kościoła. Jest to jeden z ważnych kroków do kapłaństwa.

„Niech Pan zwlecze z ciebie starego człowieka z jego uczynkami i przyoblecze cię w nowego czlowieka, stworzonego według wzoru Boga w sprawiedliwości i świętości.”

 

 

Klerycy, którzy przyjęli dziś strój duchowny są też omadlani przez Wspólnotę Przyjaciół Paradyża, która powstała w naszej parafii.  Za kleryków modlono się również podczas  dzisiejszej Sumy o godz. 11:00 łącząc się w ten sposób z uroczystością Obłóczyn.

Foto: ks. kleryk Mateusz Topolski