13. styczeń, 2018

13 stycznia 2018 r. członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii pw. Macierzyństwa NMP w Zbąszynku: Jan Greczycho, Teresa Liman i Alicja Łukaszewska uczestniczyli w diecezjalnym spotkaniu opłatkowym Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Spotkanie rozpoczęło o godzinie 12:00 Mszą Św. w Rokitniańskim Sanktuarium, pod przewodnictwem Ordynariusza naszej diecezji ks. Biskupa Tadeusza Lityńskiego z udziałem ks. Asystentów. Członkowie naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wzięli aktywny udział w Mszy św. poprzez czytanie Słowa Bożego i złożenie darów ołtarza.

Lekcję czyta prezes naszego POAK – Jan Greczycho

Dary ołtarza niesie członek naszego POAK – Alicja Łukaszewska

Dary ołtarza niesie członek naszego POAK- Teresa Liman

Po Mszy św. członkowie Akcji Katolickiej oraz zaproszeni goście podzieli się opłatkiem, składając sobie wzajemne życzenia. Spotkanie opłatkowe ubogaciło radosne wspólne śpiewanie kolęd. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele z 23 Parafialnych Oddziałów, z całej naszej Diecezji.

czytaj więcej i foto … o spotkaniu opłatkowym na stronie diecezjalnej

Foto: Jan Greczycho i Ryszard Furtak