8. październik, 2017

„Idźmy naprzód z nadzieją!” – pod takim hasłem w niedzielę 08.10.2017r. obchodzony był w całej Polsce XVII Dzień Papieski.
Z inicjatywy Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Zbąszynku przed Mszami św. o godz. 09:30 i 11:00 Prezes AK Jan Greczycho wyświetlił zgromadzonym parafianom prezentację  obrazującą życie i działalność wielkiego naszego rodaka św. Jana Pawła II.

Po Mszach św. w naszych kościołach zbierano do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik pontyfikatu św. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin naszej Ojczyzny.

Foto: Jerzy Ganecki

Podczas XVII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbędą się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.