30. kwiecień, 2017

30.04.2017r. rozpoczął się w we wszystkich diecezjach Polski IX Tydzień Biblijny. Jest to I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem: „Weź i czytaj”.  Inspiracją do narodowego czytania Pisma Świętego stały się obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. Natomiast jego głównym celem jest rozwój życia w łasce Chrztu św. W tym roku czytano List św. Pawła do Galatów.

W naszej parafii czytano List do Galatów na 30 minut przed niedzielnymi Mszami św., a organizatorami czytania byli: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej (POAK) i młodzież z naszej parafii z ks. Wikariuszem Norbertem Lasotą.

Przed Mszami św. List czytała młodzież i członkowie POAK:

 

Sobota:

– godz. 18:00Alicja Łukaszewska i Bartosz Szewczyk

Alicja Łukaszewska

Bartek Szewczyk

 

Niedziela:

– godz. 09:00Andrzej Budych i Karolina Chybin

Andrzej Budych

Karolina Chybin

 

– godz. 10:30Gabriela Raczyńska i Aleksandra Górka

Gabriela Raczyńska

Aleksandra Górka

– godz. 11:45 (kościół św. Apostołów Piotra i Pawła)Danuta Kłos i Dobrohna Mielcarek

Danuta Kłos

Dobrohna Mielcarek

– godz. 13:30 (kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie)Jan Greczycho i Dorian Góral

Jan Greczycho

Dorian Góral

– godz. 18:00Jan Greczycho i Karolina Olender

Jan Greczycho

Karolina Olender