11. grudzień, 2016

” Dnia 11 grudnia 2016r. w trzecią niedzielę Adwentu odbył się po raz drugi ŚWIĄTECZNY KIERMASZ organizowany przez parafialną Scholę Dziecięcą SZACHAR oraz Młodzieżową NAJLEPSZĄ SCHOLĘ W MIEŚCIE.
Przygotowania do kiermaszu rozpoczęły się już w październiku by zdążyć na czas z ręcznie robionymi ozdobami świątecznymi. Dzieci ze scholi dziecięcej przygotowały piękne gwiazdki i choinki z filcu.

FOTOGALERIA ZDJĘĆ Z PRZYGOTOWANIA I PRZEBIEGU II KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-3

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-20


Na kiermaszu dostępne były również choinki ze świerku i filcu, bombki cekinowe i szydełkowe, świeczniki, kartki okolicznościowe ręcznie zdobione, szopki z klamerek, ozdoby choinkowe w postaci aniołków, gwiazdeczek, wyszywane obrazki i wiele innych pięknych rzeczy.

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-6

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-23


Podobnie jak w zeszłym roku nie mogło zabraknąć słodkości w postaci domowych ciast, pierników, chrustów i kokosanek, które przygotowali rodzice i dziadkowie naszych scholkowych pociech, a także życzliwi parafianie, którzy sami wykazali swoją dobra wolę i upiekli ciasta, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-36

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-39

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-37


Już po raz kolejny nasi Parafianie okazali dużo serca i wsparli nasze obie schole. Dzięki ludziom dobrej woli dzieci będą mogły pojechać na warsztaty muzyczne by rozwijać swoje muzyczne talenty.

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-34

11-12-16-przyg-do-kiermaszu-28

Pragniemy serdecznie podziękować naszemu Księdzu Proboszczowi Jerzemu Kordiakowi, który poparł naszą inicjatywę i wyraził zgodę na przeprowadzenie kiermaszu w naszym kościele parafialnym, naszemu duchowemu opiekunowi Księdzu Norbertowi Lasocie za pomoc i wsparcie w zorganizowaniu kiermaszu oraz Grzegorzowi Stasińskiemu, nieocenionemu pomocnikowi we wszystkim – począwszy od pieczenia, aż do dekoracji i układania stołów.
Rodzicom, za poświęcony czas i bezcenną pomoc.
Słowa wdzięczności kierujemy do naszych DARCZYŃCÓW z Zespołu Florystycznego MIKOFLOWER, Kwiaciarni ROSE oraz Kwiaciarni JOKO FLORA za piękne stroiki świąteczne.
Największe słowa podziękowania kierujemy do naszych życzliwych Parafian, którzy jeszcze nigdy nas nie zawiedli i zawsze chętnie wspierali wszystkie nasze dotychczasowe akcje. DZIĘKUJEMY! 🙂 Tekst: Agnieszka Chwałkowska „

FOTOGALERIA ZDJĘĆ Z PRZYGOTOWANIA I PRZEBIEGU II KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO

FOTO: Agnieszka Chwałkowska i Adrianna Wachowska