7. kwiecień, 2013

W to Święto rozpoczął się po raz 69 Tydzień Miłosierdzia Bożego, w tym roku przebiegający po hasłem „Wiara żywa uczynkami”.
Członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przygotowali animację Mszy św. celebrowanej przez Proboszcza parafii ks. kan Jerzego Kordiaka.

Ks. kleryk Michał Płończak odczytał list pasterski Episkopatu Polski na Święto Bożego Miłosierdzia – patronalnego Święta Caritas. „Do postawy miłosierdzia musimy ciągle dorastać przy Sercu Jezusa Miłosiernego” – piszą biskupi w liście. Oprawę muzyczną Mszy św. uświetnił chór parafialny pod kierunkiem Mariana Dobaka.
Po południu o godz. 18,00 ks. Proboszcz poprowadził Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, które obejmowało Koronkę i Litanię do Miłosierdzia Bożego.