12. kwiecień, 2019

12.04.2019 r. grupa 15 osób pod przewodnictwem głównej zelatorki Parafialnego Żywego Różańca Grażyny Matysiak wyjechała do Rokitna, aby przeżyć „Mękę i śmierć Pana  Jezusa” biorąc udział w Kalwaryjskiej Drodze Krzyżowej.

Jechała z nami s. Laura Kaczmarek, misjonarka w Afryce, która przyleciała na świąteczny urlop do rodziny.
Przygotowaniem do nabożeństwa Drogi Krzyżowej była Godzina Miłosierdzia prowadzona przez Siostry ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego. Głównym celebransem Mszy św. był zaproszony przez kustosza ks. Daniel Biedniak, który również prowadził rozważania na XVIII już Drodze Krzyżowej. Tematem rozważań było  ” Stopy w śladach Jezusa z Nazaretu”.
Wróciliśmy szczęśliwi, naładowani Słowami samego Pana Boga, który jest zatroskany o nas i nasze życie.” Tekst Grażyna Matysiak

FOTO:  Czesława Kowalska