2. październik, 2016

02.10.2016r. 54-osobowa grupa pielgrzymów pojechała do Matuchny Cierpliwie Słuchającej na coroczną pielgrzymkę Róż Żywego Różańca.
Matuchna przywitała nas piękną pogodą i uroczystości rozpoczęły się Różańcem św. prowadzonym przez Fatimską Grupę Różańcową z Łagowa. W tym czasie wszystkie sztandary i feletrony wyszły w procesji dróżkami w ogrodach Rokitniańskich.

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (1)

 

Następnie wysłuchaliśmy bogatej w słowach i przykładach konferencji dr Jacka Szulca ginekologa-położnika na temat In Vitro.
Mszy św. przewodniczył Ordynariusz ks. Biskup Tadeusz Lityński, w koncelebrze ks. Biskupa Pawła Sochy oraz księży opiekunów Kół Żywego Różańca całej naszej diecezji. Na koniec został wkopany Dąb Katyński upamiętniający generała Andrzeja Banacha. Obecny był Wojewoda Lubuski wraz z małżonką, członkowie rodziny katyńskiej, komendanci z Komendy Wojewódzkiej Policji i Straży Pożarnej.
Ubogaceni duchowo wróciliśmy do swoich domów, aby siać dobro w naszym środowisku.”

Tekst: Grażyna Matysiak, Foto: Marek Jasiński

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (2)

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (4)

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (5)

02.10.16 Zywy Rozan Rokit (6)