4. październik, 2015

04.10.2015r. o godz. 8,30 grupa 41 osób wyjechała na coroczną pielgrzymkę Róż Żywego Różańca do Rokitna.
O godz. 10,00 przedstawiciele Żywego Różańca wyruszyli ze sztandarami na dróżki różańcowe.
Różaniec prowadziła Wspólnota ze Świebodzina, a towarzyszyła im scholka ze Skwierzyny. Czas do katechezy uświetniła solistka z Zielonej Góry Bogusława Tarasiewicz.

Wprowadzeniem do Eucharystii była katecheza wygłoszona przez Kustosza ks. kan. Józefa Tomiaka. O godz. 12,00 rozpoczęła się Msza św., którą animowali klerycy z naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. 
Msza św. była koncelebrowana przez kapłanów z całej diecezji pod przewodnictwem gospodarza tego cudownego wzgórza ks. kan. Józefa Tomiaka. Wśród celebransów Eucharystii był nasz Proboszcz ks. kan. Jerzy Kordiak, opiekun duchowy Parafialnego Żywego Różańca. Krzepiącą homilię wygłosił ks. Robert Padro.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział w pielgrzymce. Myślę, że usłyszane tam słowa pogłębiły wiedzę jak cenna jest modlitwa na różańcu i jaką ma moc systematyczna modlitwa całej wspólnoty Żywego Różańca.
Na zakończenie cała grupa wraz z ks. Proboszczem zrobiła pamiątkowe zdjęcie.
Relację z pielgrzymki napisała – Grażyna Matysiak, główna zelatorka Parafialnego Żywgo Różańca”.

Foto: Marek Jasiński

04.10.15 Pielgrz Zyw Roz do Rokit (24)