5. październik, 2014

„05.10.2014r. odbyła się coroczna Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Rokitna. Pojechało 50 osób.
Nasze wspólne modlitwy rozpoczęły się wyjściem na ścieżki różańcowe sztandarów i feletronów przywiezionych przez pielgrzymów. Różaniec prowadziła wspólnota kościoła pw. Św. Michała Archanioła ze Świebodzina.

Miłym akcentem był występ i pokaz musztry przez Orkiestrę „Vivat” z Sierakowa.
Następnie krótką katechezę wygłosił ks. Prałat Zbigniew Suchy – rektor przemyskiej edycji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.
Ukronowaniem pielgrzymki była Msza św. koncelebrowana przez kapłanów z różnych miejscowości oraz naszych biskupów: ks. Bp. Stefana Regmunta, Bp Seniora Adama Dyczkowskiego oraz gościa głównego celebransa ks. Arcybiskupa Józefa Kowalczyka – Prymasa Seniora.
Pogoda była także piękna, że na samym końcu mogły podjechać Busiki, które będą wykorzystane na Kalwaryjskiej Drodze Krzyżowej dla chorych.”
Informację z przebiegu pielgrzymki napisała główna zelatorka Parafialnego Żywego Różańca i organizatorka pielgrzymki – Grażyna Matysiak.
Foto: Bernadeta Bordych

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA