ŚDM Kraków 2016

SDM_napis 2

wszystko o ŚDM w Krakowie na stronie internetowej:
www.krakow2016.com

 

Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 na stronie internetowej:
Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

29.07.-01.08.2016 NASI PIELGRZYMI NA ŚDM W KRAKOWIE

010 29.07.16 podczas drogi krzyzowej (1)

„Nocą z 28 na 29 lipca br. grupa młodzieży z naszej parafii (Adrianna Wachowska, Agnieszka Chwałkowska, Milena Ratajczak, Zuzanna Trypucka, Maksymilian Chwałkowski, Damian Kański, Grzegorz Stasiński, Mikołaj Sagan, Szymon Jędrzejczak, Dawid Młodystach, Kufel Wiktoria) oraz z Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu pod przewodnictwem naszegoWikariusza ks. Norberta Lasoty oraz ks. Damiana Dropa udała się na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem z okazji ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY, które odbywały się w Krakowie. Wczesnym rankiem przybyliśmy na nasze miejsce noclegowe, które znajdowały się w szkole na przedmieściach Krakowa. Pierwszy dzień naszego pobytu rozpoczęliśmy Eucharystią. Następnie udaliśmy się do centrum Krakowa na Stary Rynek. Już w drodze poczuliśmy klimat płynący z rozpoczętych ŚDM. Na przystankach kolejno dosiadały się grupy młodzieży z różnych zakątków świata. Z uśmiechem na ustach dotarliśmy do celu. Takiego Krakowa jeszcze nie znaliśmy. Tłumy pielgrzymów śpiewających i tańczących wypełniały najmniejsze uliczki krakowskiego rynku…. czytaj dalej

008 29.07.16 (2)


 


 


 
 

program_sdm-1

WYJAZD Z PARAFII DO KRAKOWA NA ŚDM

KRAKOW_002_2016

INFORMACJE PODSTAWOWE:

  • Nocleg pielgrzyma

Nocleg u rodziny, w szkole, w miasteczku namiotowym. Do noclegu przypisane jest śniadanie, które będzie wydawane na podstawie talonu śniadaniowego.
Noc z soboty na niedzielę (30/31 lipca 2016) pielgrzymi spędzą “na otwartym powietrzu”, na całonocnym czuwaniu modlitewnym na polu „Campus Misericordiae” (zaleca się zabranie ze sobą karimat i śpiworów).

  • Wyżywienie pielgrzyma

Pielgrzymi będą mieli do dyspozycji każdego dnia 2 bony na posiłek:
– 1 bon na posiłek 2-daniowy;
– 1 bon na posiłek 3-daniowy.
Na podstawie tych bonów będzie można otrzymać w ciągu dnia dwa gorące posiłki (obiad i kolację) w oznaczonych punktach.
Śniadanie będzie rozdawane w pobliżu miejsca noclegowego.
Pielgrzymi otrzymają również bony na obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie w niedzielę, które będą wydawane w postaci “suchego prowiantu” przy drodze prowadzącej na miejsce czuwania, czyli na pole „Campus Misericordiae”.

  • Ubezpieczenie pielgrzyma

Ubezpieczenie NW, KL i OC obejmujące okres pobytu na ŚDM w Krakowie. Dodatkowo ubezpieczenie na podróż do i z Krakowa.
Ubezpieczenie pokrywa koszty leczenia szpitalnego w razie wypadku lub hospitalizacji (do kwoty 30 000 EUR) i odpowiedzialność cywilną podczas całego pobytu w Krakowie.

  • Transport pielgrzyma

Przejazdy do i z Krakowa, komunikacją miejską w obrębie miasta oraz z miejsc noclegu do centrum wydarzeń i miejsc Wydarzeń Centralnych.

  • Plecak Pielgrzyma

Materiały religijno-informacyjne oraz inne produkty niezbędne i pomocne w pełnym uczestnictwie w ŚDM.

AKTUALNOŚCI:

NEWS_PHOTO_papa_program

Ramowy program wizyty Papieża Franciszka w Polsce w dniach 27-31.07.2016r. podczas ŚDM w Krakowie … czytaj dalej

  • 25.02.2016r.  Peregrynacja Symboli ŚDM Kraków-2016 w ZST im. Jana Pawła II

25.02.16 Symbole SDM w ZST (6)

 25.02.2016 r. w naszej parafii przeżywaliśmy czas szczególnej łaski, związany z peregrynacją Symboli Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 r. O godz. 10:00 do Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Zbąszynku przywędrowały z Technikum Leśnego w Rogozińcu Symbole: Krzyż i Ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Zgromadzona na sali gimnastycznej młodzież ZST i Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków, wraz ze swoimi nauczycielami, przeżyła czas radosnego spotkania, włączając się w ten sposób w ogólnopolski okres duchowego przygotowania do Święta Młodych, które decyzją Ojca Świętego Franciszka odbędzie się w tym roku w Krakowie.  Spotkanie miało charakter modlitewny – przy śpiewie prowadzonym przez scholę, złożoną z uczniów obu szkół, reprezentanci zbąszyneckiej młodzież wnieśli na salę Krzyż oraz Ikonę MB, po którym nastąpiło uroczyste odczytanie fragmentu Ewangelii o męce i śmierci Chrystusa oraz powitanie przez gospodarzy, czyli młodzież ZST….. czytaj  dalej

25.02.16 Symbole SDM w ZST (1)

Hymn  ŚDM Kraków 2016:

Ambasadorzy ŚDM…  Maciej Musiał

 o Ambasadorach ŚDM …  zobacz więcej