5. maj, 2019

W dniu 5 maja 2019 r. w kościołach Polski odbyła się Niedziela Biblijna, która zainauguruje XI Tydzień Biblijny pod hasłem „Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego (1 P 1,12)”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Tegoroczne obchody będzie ubogacał Trzeci Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.

Przedmiotem lektury była Ewangelia według św. Jana. W naszej parafii przed niedzielnymi Mszami św. młodzież i członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej czytali rozdział 20 i 21 z Ewangelii św. Jana.

Czytanie Biblii w naszej parafii odbyło się pod patronatem i organizacją Akcji Katolickiej.

Przed Mszami Ewangelię czytała młodzież i członkowie POAK:

Sobota:
godz. 18:20 (kościół parafialny) – Teresa Kufel i Jan Greczycho

Teresa Kufel

Jan Greczycho

 

Niedziela:
– godz. 08:05 (kościół św. Apostołów Piotra i Pawła) – Milena Ratajczak i Jan Greczycho

Milena Ratajczak

Jan Greczycho

– godz. 09:20 (kościół parafialny) – Barbara Jundziłł i Alicja Łukaszewska

– godz. 10:50 (kościół parafialny) – Aleksandra Górka i Jerzy Ganecki

Aleksandra Górka

Jerzy Ganecki

– godz. 12:05 (kościół św. Apostołów Piotra i Pawła) – Karolina Chybin i Mariola Szukalska

– godz. 12:05 (kościół pw. Narodzenia NMP w Chlastawie) – Dorian Góral i Andrzej Budych