18. maj, 2017

18.05.2017r. odbył się parafialny konkurs „Ojczyzno MA” pod patronatem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Celem Konkursu jest krzewienie treści religijno-patriotycznych wśród młodego pokolenia z zakresu wiedzy o Ojczyźnie, Kościele i regionie. Głównym organizatorem konkursu jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów Szkoły Podstawowej w Zbąszynku: Weronika Bałasik, Urszula Matusiak, Konrad Korzeniewski, Alan Ignasiak, Jędrzej Górawski, Wojciech Woźniak, Mikołaj Kaczmarek, Sandra Kaczmar, Julia Wdowicka, Aleksandra Kaczmarek, Igor Hansel i Adam Zienkiewicz.

Zwycięzcami konkursu na szczeblu parafialnym zostali:
I miejsce – Mikołaj Kaczmarek
II miejsce – Konrad Korzeniewski
III miejsce – Jędrzej Górawski
to oni będą reprezentować naszą parafię w finale diecezjalnym, który odbędzie się w listopadzie 2017r.

(od lewej): Mikołaj Kaczmarek, Konrad Korzeniewski i Jędrzej Górawski

Konkurs prowadził Prezes naszego Parafialnego Odziału Akcji Katolickiej Jan Greczycho, a odpowiedzi oceniało jury w składzie: Jerzy Ganecki-przewodniczący, Teresa Kufel-sekretarz, Dorota Szatkowska-członek oraz gościnnie Wikariusz ks. Norbert Lasota i ks. kleryk Mateusz Topolski.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale diecezjalnym!

Foto: Jerzy Ganecki