8. grudzień, 2019

„W dniach od 6 do 8 grudnia 2019 roku w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się Diecezjalne Dni Skupienia Żywego Różańca. Na te Dni zaproszone były zelatorki z niektórych parafii naszego dekanatu. Było nas około 25 osób. Z naszej parafii uczestniczyły w tych Dniach Skupienia 2 osoby – główna zelatorka Grażyna Matysiak oraz zelatorka Róży Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny, Teresa Płachta.

Opiekował się nami kustosz sanktuarium ks.Piotr Bortnik. Sobotniej, uroczystej Mszy św. przewodniczył J.E. ks.bp Tadeusz Lityński, podczas której wygłosił homilię.

Nasza obecność u Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej zbiegła się z Adwentowym Wieczorem Młodych. Jak miło było patrzeć na całkiem sporą grupę młodych ludzi garnących się do naszej wspólnej Matki, śpiewających Jej, grającej na gitarach, roześmianej. A wśród opiekunów? Nasz były wikary, ks. Norbert Lasota. Jak miło.

Ponadto, jak w każdą I-szą sobotę miesiąca, do Rokitniańskiego Sanktuarium dotarł Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi. A więc byliśmy otoczeni formacjami modlitewnymi różnych pokoleń oraz wspólnot.

Tematem przewodnim naszych Dni Skupienia był Różaniec…rozważanie poszczególnych Tajemnic, zagłębianie się w ich treści, których być może nie dostrzegamy w codziennych modlitwach. Pełne zadumy i refleksji rozmowy i homilie przybliżyły nam Tajemnice tej szczególnej, najpiękniejszej z modlitw.  Aby dogłębnie ją poznać,
zachwycić się Jej pięknem i mądrością, nasza grupa modlitewna miała charakter kameralny, skupiający niewielką, 25- osobową grupę .

Następne Dni Skupienia, dla pozostałych grup Żywego Różańca przewidziane sa na okres wiosenny przyszłego roku.”  Tekst: Teresa Płachta

Foto: Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej  ks. Grzegorz Niedźwiedź